Sleduj mě
Zpět na články

Proč tento blog

21. 8. 2017

Kdybych věděl věci, které píši například do úvodní série Essentials před pár lety, jsem někde úplně jinde, mám spokojenější život a jsem více šťastný. Stačí to jako catchphrase? Pokud ne, napíšu pár důvodů, proč je to skutečně něco, co se nevyplatí přeskakovat a co vše je tento blog.

V několika článcích se rozepisuji o základech stravy, různých plánech, které jsem vyzkoušel a jak jsem v nich chyboval. Popisuji, proč je strava mnohem důležitejší, než trénink. Proč je zdraví a vitamíny důležitější, než „zázračné“ fitness přípravky jako jsou protein a gainer. Jak moc je důležité začínat s pokorou a nastavenou hlavou, než vlétnout do nečeho nového bez jakýchkoliv vědomostí. Jedná se tedy o rychlý soubor něčeho, co by měl vědět každý, kdo u toho hodlá vydržet a co musí dodržovat dřív, než vezme do ruky závaží. Protože to vážně pomůže.

Workoutdaily není o tom cvičit každý den tělo jen po fyzické, ale také po psychické stránce. Sdílím své zkušenosti s tím, jak jsou tyto dvě strany navzájem propojené, jak vám správné myšlení ve sportu pomůže k lepšímu pracovnímu výkonu a naopak. Jak zvládat stres a přistupovat k těžkým taskům s analogií na běžecké výkony. Vše je v hlavě a protože také nefunguje jen tak na povel, rozepisuji se o pokusech a omylech různých technik ovlivňujících náladu, či soustředení, biohackingu, nebo různých přípravků, které mi pomáhají v běžném životě i během tréninku být lepší, motivovanější a vytrvalejší.

Nesoustředím se na popisování samotných tréninků, které se tu a tam objeví jako součást jiného článku, protože zjistíte, že to všechno výše musí předcházet. Neničte se nesmyslným cvičením, dokud nemáte tělo a zdraví v pořádku. Amen.

 

Workoutdaily.cz Homepage